Coraz częściej stosowaną metodą jest ocieplenie dachu pianką poliuretanową. Materiał ten gwarantuje doskonałą izolację termiczną oraz hydroizolację. Wykonując izolacje dachu budynku, wykorzystujemy piankę zamkniętokomórkową. Charakteryzuje się ona najmniejszym współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz dużą gęstością, dzięki czemu mamy gwarancję najlepszej ochrony przed wilgocią. Najczęściej komórki materiału wypełnione są porofobem, przez co nie nasiąkają wodą, nie pochłaniają także pary wodnej. Jeżeli decydujemy się na termorenowację, ta metoda spełni nasze wymagania pod każdym względem.
Niezależnie od kształtu i rodzaju podłoża, materiał idealnie się dopasowuje i tworzy trwałą powłokę. Poliuretan jest lekki – nie stanowi obciążenia dla konstrukcji budynku. Nie posiada żadnych mostków termicznych – łączeń, przez które mogłyby się dokonywać straty ciepła. Warto podkreślić, że po wykonaniu ocieplenia dachu pianką, swobodnie można po nim chodzić, ponieważ wykorzystany materiał jest odporny na wgniecenia czy inne uszkodzenia mechaniczne i nie kruszeje. Powierzchnia poliuretanu pokrywana jest dodatkowo powłoką odporną na promieniowanie UV.
Warto podkreślić, że pianka poliuretanowa nie jest materiałem łatwopalnym. Jest także odporna na większość chemikaliów, z jakimi mogłaby mieć kontakt. Ocieplenie dachu pianką jest nieporównywalne pod względem jakości i trwałości, o czym świadczy długoletnia gwarancja na materiał i poprawny natrysk. Prezentowana izolacja dachu, oprócz hydro- i termoizolacji, niesie za sobą wiele innych zalet. Jedną z najważniejszych jest znaczna poprawa efektywności energetycznej budynku, co wiąże się z niższymi rachunkami za energię w sezonie grzewczym.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest ochrona środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Uszczelnianie poliuretanem jest ponadto doskonałym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ materiał ten nie powoduje żadnych uczuleń.