Funkcjonalne izolacje natryskowe piankami poliuretanowymi to nowoczesna metoda pozwalająca skutecznie zabezpieczyć przegrody budowlane przed stratami ciepła na długie lata. Pianka jest otwarto komórkową, paro-przepuszczalną pianką natryskową PUR, która podczas natrysku zwiększa swoją powierzchnię aż 120-krotnie w przeciągu zaledwie kliku sekund, izolując powierzchnię i tworząc jednolitą bezszczelinową, energooszczędną powłokę. Izolacje natryskowe wypełniają i uszczelniają dokładnie każdą szczelinę, łącze, szparę oraz wolne przestrzenie eliminując mostki termiczne. Technologia ta może być stosowana na wszystkie standardowe materiały budowlane m.in. blachę, beton, drewno, płyty OSB czy folię.
Izolacje wewnętrzne i zewnętrzne
Natrysk pianką poliuretanową pozwala na błyskawiczne wykonanie jednolitej i skutecznej ochrony cieplnej oraz przeciwwilgociowej dla budynku. W przypadku izolacji wewnętrznych natrysk wykonujemy na poddaszach użytkowych i nieużytkowych, a także na strychach, w budynkach szkieletowych, domach drewnianych, halach przemysłowych, magazynach i hangarach.
Piana poliuretanowa doskonale sprawdza się również w przypadku izolacji zewnętrznych przeciwwilgociowych. Najczęściej metodę tę wybiera się dla budynków gospodarczych i przemysłowych, stropodachów oraz do renowacji pokryć. Izolacja natryskowa tworzy powierzchnię bezspoinową i jednolitą, idealnie przylegającą do starej nawierzchni (nie ma konieczności zrywania zużytej papy bitumicznej). Na powierzchnię nakłada się dodatkowo farbę odporną na promieniowanie UV.
Zakres stosowania piany poliuretanowej
Piana poliuretanowa uszczelnia i ociepla dachy oraz poddasza. Dzięki temu, że bez trudu przylega niemal do wszystkich powierzchni, doskonale sprawdza się izolacjach:
- fundamentów
- stropów i stropodachów,
- poddaszy i dachów,
- ścian,
- posadzek,
- w budownictwie mieszkalnym, gospodarczym i przemysłowym.
Zalety izolacji natryskowej
Literatura branżowa wskazuje, że już samo docieplenie poddasza pianą poliuretanową może zmniejszyć wydatki na ogrzewanie aż o 50%. Energooszczędność to główny powód, dla którego inwestorzy wybierają właśnie tę formę docieplania budynków. Ponadto jest to metoda szybka i wydajna. W ciągu jednego dnia roboczego można zaaplikować nawet 1000 m2. Piana jest materiałem lekkim, nie obciążającym konstrukcji, na którą jest aplikowana. Doskonale wypełnia wszelkie wolne przestrzenie gwarantując powierzchnię wolną od mostków termicznych. Przy cieńszej warstwie materiału można uzyskać wyższą skuteczność izolacyjną. Piana PUR jest materiałem bezpiecznym ekologicznie, niepylącym, niestanowiącym siedliska przyjaznego dla gryzoni i szkodników. Nie sprzyja rozprzestrzenianiu ognia, ponieważ jest tworzywem samogasnącym.
Jak przebiega natrysk pianki?
W procesie wykonywania izolacji wykorzystuje się maszyny hydrodynamiczne wysokociśnieniowe. W trakcie aplikacji składniki piany PUR mieszają się powodując reakcję chemiczną w postaci powstania struktury komórkowej wypełnionej gazem. Im więcej takich komórek, tym gęstsza jest piana, co zwiększa jej wartość izolacyjną.
Pianę poliuretanową aplikuje się na podłoże niezaprószone, a więc deskowanie, płytę OSB, MFP, blachę czy membranę (z zabezpieczonymi taśmą łączeniami). Do konstrukcji drewnianej jeszcze przed aplikacją należy przymocować wieszaki do profili, a wokół okien wykonać tzw. skrzynki z płyt gipsowo-kartonowych. Po natrysku montuje się profile i płyty gipsowo-kartonowe w celu wykończenia ścian i powierzchni.
Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług.